24.9.2015 - P11 in the CIK-FIA International KZ2 Super Cup in Le Mans for Jan Midrla and MS KART Racing Team

Vrcholem sezony 2015 pro kategorii KZ2 byl závod International Super Cup CIK-FIA na francouzské rychlé dráze v Le Mans ve dnech 10.-13.9.2015 . Na start se postavilo 96 silných jezdců. Nechyběl zde letošní mistr Evropy a ani kompletní světová jezdecká elita.

Za Mskart Racing Team byl přihlášen Jan Midrla - Mistr České republiky 2015 - startující s číslem 145

(podvozek MS Kart model Blue Falcon EVO, motor Modena (TecSAV), pneu Le Cont).

Závod začal už ve čtvrtek volnými tréninky. Jezdec MS Kartu zajížděl časy na hranici 30. místa. Rozdíly mezi jezdci byly velmi těsné. Dráha se často vlivem počasí měnila a najít optimální nastavení bylo dost komplikované.

V měřeném tréninku obsadil Midrla 28. pozici s časem 51,552 a byl zařazen do kvalifikační skupiny D. Do Každé kvalifikační jízdy startoval z páté řady.

Výsledky kvalifikačních jízd:

Skupina C-D: Jan se bohužel po startu propadl hluboko do startovního pole, ale během své jízdy se posunul na 13. místo a zajel i nejrychlejší čas této jízdy.

Skupina D-F: Druhá kvalifikační jízda se jela za mokra. V této jízdě obsadil Midrla 8. pozici.

Skupina A-D: Další jízda na mokru. Honza měl po startu kolizi, kde při nárazu najel na jezdce před ním a urazil si přední brzdový kotouč. I s tímto defektem si udržel startovní pozici a cílem projel jako 10.

Skupina D-E: Papírově slabší skupina naznačovala, že by mohl Honza získat lepší pozici. Po velmi rychlých časech se posunul na onečnou 7. Příčku.

Skupina B-D: Opět velmi rychlá jízda v podání Jana Midrly. V této jízdě skončil desátý.

Po součtu bodů z 5 kvalifikačních jízd obsadil Midrla 18. pozici a postupoval do přefinále B z 9. místa. Předfinále se jelo na vodě. Bohužel trať začala během závodu rychle osychat a Honza se propadl na 13. místo. Za propad ve startovním poli a pomalé časy mohla špatná volba pneumatik. Před samotnou jízdou jsme museli nasadit nové mokré pneumatiky (neměli jsme jinou možnost), ty byly bohužel výrazně pomalejší na usychající trati ve srovnání s jezdci, kteří měli možnost použít již rozjeté pneu.

Do finále startoval Honza ze 13. řady z 25. pozice. Perfektní start a nejrychlejší úseky v průběhu závodu, to byla jízda v podání jezdce týmu MS Kart Racing. Honza se probojoval startovním polem vpřed a nebýt lehké kolice v poslední zatáčce, umístil by se tým MS Kart v TOP 10. I přesto je 11. místo výborným výsledkem