16.10.2015 - Poslední závod MČR ve Vysokém Mýtě

Během víkendu 3. – 4. 10. 2015 se konal poslední závod MČR v kartingu ve Vysokém Mýtě. Ve většině kategorií ještě nebylo rozhodnuto o konečném pořadí v této sezoně, tak nás čekaly velice napínavé souboje ve všech jízdách. V našem stanu byli připraveni Jan Maleček, Daniel Netiagovskii a Dušan Kouřil, kteří startovali ve třídě ROTAX MAX Junior. Dále pak Adam Janouš v kategorii KZ2, který chtěl zopakovat úspěch ze závodů MČR v Písku.

Ve třídě ROTAX MAX Junior se postavilo na start celkem 13 jezdců, kteří předváděli na trati vyrovnané výkony. Super závody plné předjíždění a strhujících soubojů zvedaly ze sedaček celou tribunu. Jako po celou sezonu předváděl i tentokrát parádní výkon Honza Maleček. Po 5. místě v měřeném tréninku dojel v první jízdě jako 4. a druhou po kolizi nedokončil. V závěrečném superfinále několikrát vedl celé startovní pole a také do poslední zatáčky najížděl na prvním místě, ale zbytečný manévr Jakuba Běžela, který první dva jezdce (Honzu Malečka a Jakuba Novotného) poslal mimo trať, nakonec Honzovi dovolil dojet pouze na 6. příčce. Vinou této kolize Honza ztratil bohužel i 3. místo v celkovém hodnocení této sezony a skončil až jako 4., což je veliká škoda.

Nečekané situace v závěrečném kole závodu velice dobře využil další náš jezdec Dan Netiagovskii, který po 8. místě v měřeném tréninku a nedokončené první jízdě, dojel ve druhé jízdě jako 5. a superfinále dokončil na 3. pozici. To byl zároveň jeho nejlepší výkon v letošní sezoně a Dan si při vyhlašování došel pro bronzový pohár. Tímto mu velice gratuluji k dosaženému umístění a musím dodat, že značný podíl na tomto úspěchu má jeho mechanik Richard Eichler, který bez věnce ze závodu neodjíždí :-).

Dalšímu jezdci Dušanu Kouřilovi se tentokrát tolik nedařilo a stále trochu ztrácel, a tak si po 10. místě v měřeném tréninku dojel pro 11. místo v první jízdě, ve druhé obsadil 7. příčku a v závěrečném superfinále skončil také jako 7.

V kategorii KZ2 se na start postavilo celkem 14 jezdců. Tento poslední podnik sezony již vynechal náš čerstvý Mistr republiky Honza Midrla, který si titul Mistra ČR zajistil již na předcházejícím závodě v České Lípě. Naše barvy tedy hájil Adam Janouš, který si vedl velice dobře a svojí pověst rychlého jezdce potvrzoval po celý závodní víkend. Po bezchybném výkonu v měřeném tréninku, kdy skončil na 2. příčce, přišla na řadu smůla: kvůli prasklému výfuku dojel v první rozjížďce až jako 11. Ve druhé jízdě došlo ke kolizi s jiným jezdcem a Adam vypadl. Následovala rychlá oprava jeho závodní motokáry a ve finále se ze zadních pozic probojoval na konečnou 4. příčku v tomto závodě.

Na závěr bych chtěl velice poděkovat všem našim jezdcům, kteří nás reprezentovali v sezoně 2015 a také mechanikům, kteří odváděli poctivou a bezchybnou práci a měli nemalý podíl na všech dosažených výsledcích.

Letošní sezona byla pro MS KART velice úspěšná. Rád bych všem popřál hodně štěstí a mnoho sportovních úspěchů i v dalších letech.