14.9.2015 TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY 2015

PRO JANA MIDRLU A MS KART RACING TEAM V NEJPRESTIŽNĚJŠÍ MOTOKÁROVÉ TŘÍDĚ KZ2

Poslední prázdninový víkend se konal 4. závod MČR na trati v Sosnové u České Lípy. Náš tým dorazil do Sosnové se čtyřmi jezdci: Janem Midrlou, Janem Malečkem, Terezou Duškovou a nováčkem v našem stanu, běloruským závodníkem Danem Netiagovskim.

Naše největší pozornost se upínala především do třídy N KZ2 na Honzu Midrlu, který mohl již zde v předposledním závodě získat titul Mistra České republiky pro rok 2015. Honza již ve volných trénincích nenechával nikoho na pochybách, že to myslíme se ziskem mistrovského titulu vážně a zajížděl nejrychlejší časy. V sobotu v podvečer vyhrál měřený trénink, takže měl super výchozí pozici pro nedělní jízdy. V neděli vyhrál obě předfinále a ve finále si dojel pro třetí místo. To Janu Midrlovi a MS KART Racing Teamu zabezpečilo zisk titulu MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY VE TŘÍDĚ N KZ2. Ukázali jsme, že podvozky MS KART patří mezi ty nejlepší v tomto sportu.

Ve třídě ROTAX MAX Junior zastupovali náš tým dva jezdci a to již tradičně Honza Maleček a dále Dan Netiagovsky. Oba dva jezdili v pátečních a sobotních trénincích velice rychle a Honza Maleček to potvrdil 1. místem v sobotním měřeném tréninku.V nedělních rozjížďkách, kdy junioři zase předváděli nádherné souboje na trati s častými výměnami pořadí, dojel Honza na 3. a 5. místě. To mu po součtu bodů zajistilo první řadu do finále, kde dojel jako třetí. Po následné 3 sekundové penalizaci za start byl však odsunut až na místo čtvrté, což byla veliká škoda, protože za předvedený výkon by si trojku skutečně zasloužil. Honza se po těchto umístěních posunul 3. pozici v průběžné klasifikaci seriálu. Dan jel ve třídě Junior poprvé, jeho výkon postupně narůstal a Dan se posouval dopředu polem jezdců. V neděli si dojel pro 10. a 7. místo v předfinále a nakonec 6. místo ve finále, což byl od něho také velice pěkný výkon.

Posledním zástupcem byla Tereza Dušková, která se po kratší pauze opět přišla poměřit se zbytkem chlapců ve startovním poli. Tereza si na své konto připsala 9. a 8. místo v předfinále, aby si nakonec dojela pro pěkné 7. místo ve finálové jízdě.

Tímto bych chtěl velice poděkovat všem, kteří se prací a nasazením účastnili při zisku mistrovského titulu pro Honzu Midrlu. Děkuji také panu Klobásovi, který v letošní sezoně zajišťoval pro Honzu motory a na dosažených výsledcích nese nemalý podíl.

Všem našim jezdcům přeji hodně štěstí a hezkých sportovních zážitků ve zbývajících závodech sezony 2015.