6.6.2017, Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě

Seriál Mistrovstí České republiky pokračoval o víkendu 3. – 4. června 2017 na motokárové trati ve Vysokém Mýtě. Po celý víkend bylo krásné slunečné počasí, takže ideální podmínky pro motokárové závody. V našem stanu tentokrát stál pouze jeden jezdec, Jan Maleček, který startoval ve třídě ROTAX MAX junior. Další jezdec Michal Makeš, přestoupil po úvodních závodech do třídy DD2, ta v seriálu MČR nestartuje, jede pouze při závodech PAČR.

Janu Malečkovi se po celý závodní víkend velice dařilo, což potvrdil 1. místem v sobotním měřeném tréninku. V této třídě byli v měřeném tréninku všichni jezdci v 0,1 sekundy, což ukazovalo na vyrovnanost všech jezdců a závodní techniky. V neděli Honza vyhrál obě finálové jízdy a také superfinálovou jízdu. Všechny jízdy byly vyrovnané a jezdci se několikrát na vedoucí pozici vyměnili, ale nakonec Honza ukázal svou vyzrálost a získal všechny vítězství. Po třech prvních místech z Chebu má tedy celkově již 6 prvenství, což je skvělé zahájení sezony.

Dařilo se i dalším jezdcům s podvozky MS KART. Ve třídě MINI 60 vyhrál Lukáš Svoboda a ve třídě ROTAX MAX zvítězil Petr Běžel. Na druhém místě byl jeho bratr Jakub Běžel.

Tímto bych chtěl všem jezdcům poděkovat za předvedené výkony a pozvat je na další závody MČR, které se konají na trati v Písku