29.-31.5.2015, MČR Vysoké Mýto

V Prachaticích, 2. května 2015

O víkendu 29.–31. května 2015 pokračoval ve Vysokém Mýtě 2. závod MČR motokár. Při slušné jezdecké účasti ve všech kategoriích probíhaly na trati moc pěkné souboje. Oproti prvnímu závodu v Chebu je nutno ještě zmínit velmi dobré pořadatelské zabezpečení.

U nás ve stanu byla plná sestava pro tento rok: Jan Maleček a Tereza Dušková ve třídě ROTAX a Jan Midrla s Vaškem Rumlenou v KZ2.

V ROTAXU byly výkony všech jezdců na trati vyrovnané již od pátečních tréninků. V rámci dostatečné účasti jezdců v juniorech a seniorech ( 24 závodníků) byla tato kategorie - ke spokojenosti všech jezdců - před sobotním měřeným tréninkem rozdělena. V juniorech si Honza Maleček vyjel 5. místo v měřeném tréninku, což mu poskytlo slušné postavení na startu do nedělních rozjížděk. V 1. rozjížďce potvrdil, že dokáže jet velmi rychle a probojoval se až na druhé místo. Ovšem po několika dalších soubojích tuto pozici ztratil a cílem projel na konečném 4. místě. V dalších dvou jízdách neměl štěstí po startu a pokaždé zůstal otočený v první zatáčce do protisměru a vyjížděl se ztrátou za celým startovním polem. Pěknou stíhací jízdou a rychlými časy nakonec vybojoval 7. a 11. místo, což byla ovšem škoda, protože zde v Mýtě bylo rozhodně na víc. Tato třída je velmi vyrovnaná a jezdci předvádí nejhezčí souboje a předjížděcí manévry z celé neděle. Na 1. a 2. místě skončili Jakub Běžel a Jakub Novotný na podvozcích MS KART.

Ve třídě ROTAX senior se Tereze Duškové tento víkend lepila smůla na paty a po 12. místě v měřeném tréninku měla v 1. i 2. předfinále vždy v prvním kole kolizi, takže dojela na 8. a 12. pozici a do finále nastupovala s poškozeným rámem, který jsme přes veškerou snahu již nedokázali 100% narovnat a nestačilo to na lepší než 12. místo ve finále.

Ve třídě KZ2 jsme byli plni očekávání, jak se povede Honzovi Midrlovi, který suverénně zvítězil v Chebu. Honza vyhrál měřený trénink a Vašek Rumlena skončil na 13. místě. U Vaška byla znát absence v pátečních volných trénincích, trénoval pouze v sobotu a na této trati nemá mnoho najeto, takže se dostával do tempa postupně a pomalu zrychloval. V neděli Honza zase předvedl perfektní jízdu, kdy obě předfinále vyhrál, ovšem ve finále se mu nepodařilo tak dobře odstartovat a netrefili jsme úplně optimálně nastavení motokáry a Honza nakonec skončil na 2. místě za bezchybně jedoucím Jakubem Kadlčákem. Vašek Rumlena se pohyboval ve středu startovního pole a sbíral především jezdecké zkušenosti. Nakonec si po výsledcích 11. a 9. místo v předfinále dojel pro konečné 12. ve finále.

Tímto bych chtěl všem velice poděkovat za předvedené výkony a popřát potřebné štěstíčko v následujících závodech, které se konají na trati v Písku.