22.6.2015, Kart Trophy Weiss-Blau, Cheb

Ve dnech 5. 6. – 6. 6. 2015 se jel třetí závod německého seriálu Kart Trophy Weiss-Blau. Jelikož se jednalo o noční závod, vybrali si pořadatelé český okruh v Chebu, který disponuje osvětlením celé trati. V pátek byly tréninky, v sobotu večer bodované jízdy.

Těchto závodů se ve třídě Rotax Max Junior účastnil Adam Králík s technikou MS Kart. Během všech tréninků Adam ukazoval, že okruh v Chebu patří mezi jeho oblíbenější tratě, zajížděl vždy nejrychlejší časy ze všech. V měřeném tréninku mu však první místo uniklo o pár setin, první bodovanou jízdu ještě za světla dokončil také na druhém místě. Do druhé bodované jízdy nastupoval díky zpoždění místo ve 22:15 až ve 23:30. Předvedl fantastickou jízdu a svými souboji se soupeřem na prvním místě zvedal diváky ze židlí. Bohužel v posledním kole došlo ke kolizi a Adam byl z prvního místa vystřelen…. Náskok byl však značný a Adam i přesto stihl dojet do cíle na druhém místě. Celkově si tedy z Chebu odvezl body za druhé místo a stále si v hodnocení seriálu drží průběžné první místo.

Atmosféra závodů pod umělým osvětlením byla velmi nevšední a zajímavá. Škoda, že byly závody narušeny ohromnými vedry, které panovaly. Také zpožděný start znamenal pro juniorské jezdce velkou zátěž, únava se projevovala na každém z nich. Pro Adama byly noční závody novinkou, se kterou si velmi dobře poradil.